top of page

06 Ağustos Sal

|

Online Eğitim

Basın Bülteni 101

Sosyal medyanın yanı sıra tasarımcı ve sanatçıların sesini duyurduğu en önemli kanallardan biri de digital ve basılı basın platformları.Basın Bülteni 101 atölyesinin amacı, basın kanallarıyla doğru iletişimi kurabilmenizi sağlamak ve ürününüzü bu basın platformlarında öne çıkarmanıza yardımcı olmak.

Registration is Closed
See other events
Basın Bülteni 101
Basın Bülteni 101

Yer & Zaman

06 Ağu 2019 19:00 – 21:00

Online Eğitim

Etkinlik Hakkında

Sosyal medyanın yanı sıra tasarımcı ve sanatçıların sesini duyurduğu en önemli kanallardan biri de digital ve basılı basın platformları. Basın Bülteni 101 atölyesinin amacı, basın kanallarıyla doğru iletişimi kurabilmenizi sağlamak ve ürünlerinizi basın platformlarında öne çıkarmanıza yardımcı olmak.

Online olarak gerçekleştirilecek bu eğitimde aşağıdaki başlıklar üzerinde durulacaktır.

Haber değeri olan konular ve hikayenin aktarılması.

Ürün tanıtımı nasıl yapılır?

Basın bülteni nedir ve nasıl hazırlanır?

Basın kanallarında kimlerle iletişim kurmak gerekir?

Basın iletişiminde dikkat edilmesi gereken konular.

Eğitmen Hakkında

Bilge Nur Saltık, Istanbul doğumlu bir tasarımcıdır. Yeditepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri tasarımı ve Grafik tasarımı bölümlerinden mezun olduktan sonra 2011- 2013 yılları arasında yüksek lisansını tamamlamak için Londra’ya yerleşti. 2013 yılında Royal College of Art, Design Products departmanında master’ını tamamladı.

2013 yılında Studio Bilge Nur Saltık’ı kuran tasarımcı, Conran Award nomine edildi ve 2014 yılında Share.Food projesiyle New Design Britain Ödülünü kazandı.

Victoria & Albert Museum (Londra) , Cooper Hewitt Smithsonian Müzelerinde işleri sergilenen Nur’un optik cam koleksiyonları Shanghai Glass Museum`un ana koleksiyonun parçasıdır.

Değişik kültürlerden ve insan davranışlarından ilham alan tasarımcı, objelerin ardındaki hikayelerle ilgilenmektedir. Klasik zanaat yöntemleri ve deneysel üretim teknikleri ile çağdaş objeler ve enstelasyonlar tasarlamaktadır.

Bilge Nur Saltık ayni zamanda uluslararası bir platform olan Form&Seek kolektifinin kurucu ortağıdır. 2013 yılında kurulan Form&Seek kolektifinin küratörlüğünü ve organizasyonunu gerçekleştiren Nur, 25 ülkeden 90 ayrı tasarımcıyla 10 ayrı sergiye imza atmıştır. Kendi koleksiyonunu oluşturan kolektif tasarımın belli ülke sınır ve limitlerine bağlı olmadığına inanmaktadır.

Türkiye’de tasarım kültürünün gelişmesine önem veren Nur 2017 yılının sonunda online bir tasarım dergisi olan Tasarlayanlar.com ‘u kurmuştur. Tasarlayanlar, tasarım alanında tekil, orjinal, kreatif ve gelenekselin dışında işlere yer veren bağımsız online bir magazindir. Kurulma amacı tasarım alanında iş yapan yerli ve yabancı kreatiflerin sesini duyuracak ve okuyuculara dünyada neler olduğunu gösterip ilham verecek bir platform oluşturmaktır.

Amerika'da Form&Seek stüdyosu adı altında tasarım kariyerine devam eden Nur, Lawrence Tech University Endüstri Ürünleri Tasarımı Departmanında bölüm direktörlüğü ve Yardımcı Doçentlik yapmaktadır.

Etkinliği Paylaş

bottom of page