top of page

16 Temmuz Sal

|

Online Kurs

Portfolyo Tasarımı 101

Yaratıcı sektörlerde çalışanlar için portfolyo hazırlamak ve zaman içinde üzerine işlerinizi ekleyebileceğiniz bir portfolyo bazı oluşturmak çok önemli.Bu atölyede profesyonel bir portfolyo hazırlamanıza yardımcı olmak için sizinle bire bir çalışıp, portfolyonuzu finalize etmenize yardımcı olacağız.

Kayıtlar Kapandı
Diğer Etkinliklere Bak
Portfolyo Tasarımı 101

Yer & Zaman

16 Tem 2019 17:00

Online Kurs

Etkinlik Hakkında

Yaratıcı sektörlerde çalışanlar için portfolyo hazırlamak ve zaman içinde üzerine işlerinizi ekleyebileceğiniz bir portfolyo bazı oluşturmak çok önemli. Bir iletişim aracı olarak kullandığımız portfolyolar profesyonel hayata adım atarken bizi tanıtan basamak oluyor. Bu atölyede profesyonel bir portfolyo hazırlamanıza yardımcı olmak için tecrübeli eğitmenlerimiz sizinle bire bir çalışıp yaratıcı portfolyonuzu finalize etmenize yardımcı olacak.

Online olarak gerçekleştirilecek 3 seansta, öğrenciler aşağıdaki adımları tamamlayacak;

3 seansın toplam ücreti 220 TL'dir.

1. Seans

Var olan portfolyonun değerlendirilmesi

Projelerin seçilmesi görsel ve anlatım planının yapılması

2. Seans

Portfolyo grafiklerinin ve düzeninin değerlendirilmesi

Net ve direkt iletişim stratejisinin uygulanması

3.Seans

CV tamamlanması

Bio ve başvuru metninin hazırlanması

Final Portfolyo değerlendirilmesi.

İlk Portfolyo 101 eğitimine eğitmenimiz Bilge Nur Saltık ile başlıyoruz.

Eğitmen Hakkında;

Bilge Nur Saltık, Istanbul doğumlu bir tasarımcıdır. Yeditepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri tasarımı ve Grafik tasarımı bölümlerinden mezun olduktan sonra 2011- 2013 yılları arasında yüksek lisansını tamamlamak için Londra’ya yerleşti. 2013 yılında Royal College of Art, Design Products departmanında master’ını tamamladı.

2013 yılında Studio Bilge Nur Saltık’ı kuran tasarımcı, Conran Award nomine edildi ve 2014 yılında Share.Food projesiyle New Design Britain Ödülünü kazandı. 

Victoria & Albert Museum (Londra) , Cooper Hewitt Smithsonian Müzelerinde işleri sergilenen Nur’un optik cam koleksiyonları Shanghai Glass Museum`un ana koleksiyonun parçasıdır.

Değişik kültürlerden ve insan davranışlarından ilham alan tasarımcı, objelerin ardındaki  hikayelerle ilgilenmektedir. Klasik zanaat yöntemleri ve deneysel üretim teknikleri ile çağdaş objeler ve enstelasyonlar tasarlamaktadır.

Bilge Nur Saltık ayni zamanda uluslararası bir platform olan Form&Seek kolektifinin kurucu ortağıdır. 2013 yılında kurulan Form&Seek kolektifinin küratörlüğünü ve organizasyonunu gerçekleştiren Nur, 25 ülkeden 90 ayrı tasarımcıyla 10 ayrı sergiye imza atmıştır. Kendi koleksiyonunu oluşturan kolektif tasarımın belli ülke sınır ve limitlerine bağlı olmadığına inanmaktadır.

Türkiye’de tasarım kültürünün gelişmesine önem veren Nur 2017 yılının sonunda online bir tasarım dergisi olan Tasarlayanlar.com ‘u kurmuştur. Tasarlayanlar, tasarım alanında tekil, orjinal, kreatif ve gelenekselin dışında işlere yer veren bağımsız online bir magazindir. Kurulma amacı tasarım alanında iş yapan yerli ve yabancı kreatiflerin sesini duyuracak ve okuyuculara dünyada neler olduğunu gösterip ilham verecek bir platform oluşturmaktır.

Amerika'da Form&Seek stüdyosu adı altında tasarım kariyerine devam eden Nur, Lawrence Tech University Endüstri Ürünleri Tasarımı Departmanında bölüm direktörlüğü ve Yardımcı Doçentlik yapmaktadır.

Etkinliği Paylaş

bottom of page