top of page

30 Eylül Pzt

|

Tasarlayanlar @ Atölye Cana Begüm Özgür

Still Life Photography 101 (1)

İyi çekilmiş ürün resimleri, tasarımcıların portfolyolarına değer kattığı kadar, ürünün tanıtımı ve satışında da çok büyük rol oynuyor. Bu eğitimde kamera arkasına göz atacak, still life örneklerini görecek, konsept kurgulayacak ve mini bir set yaratarak süreci deneyimleyeceğiz.

Kayıtlar Kapandı!
Diğer Etkinliklere Göz At
Still Life Photography  101 (1)

Yer & Zaman

30 Eyl 2019 13:00 – 17:00

Tasarlayanlar @ Atölye Cana Begüm Özgür, Arnavutköy Mahallesi, Beyazgül Sk. 63A, 34345 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

Etkinlik Hakkında

Dergilerde, Instagram’da, reklam kampanyalarında, kataloglarda gün içinde karşımıza yüzlerce görsel çıkıyor. Bu fotoğrafların büyük kısmı, tamamı kurgu olan “Still Life” fotoğraflar. Konu still life olunca her bir karesinin “doğru” görünmesi için setin arkasında saatlerini harcayan bir ekip var. Bu eğitimde biraz kamera arkasına göz atacak, still life örneklerini görecek, konsept kurgulayacak ve sonrasında mini bir set yaratarak süreci deneyimleyeceğiz. 

Etkinliğimiz 8 kişi kontenjanlıdır. 

Katılım ücreti 125TL ‘dir.

Katılım için kayıt ol olduktan sonra, ekibimiz sizinle iletişime geçip  ödeme bilgilerini paylaşacaktır.

Ödeme aldığımızda atölyedeki yeriniz onaylanmış olacak.

Etkinlik Adres:

Arnavutköy Mahallesi, Beyazgül Sk. 63a, 34345 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

İletişim:

editor@tasarlayanlar.com

Atölye içeriği;

1. Adım

Dergilerde, Instagram’da, reklam kampanyalarında, kataloglarda gün içinde karşımıza yüzlerce görsel çıkıyor. Bunların büyük bir kısmı tamamı kurgu olan “ Still Life” fotoğraflar. Konu still life olunca her bir karesinin “doğru” görünmesi için setin arkasında saatlerini harcayan bir ekip var. Ilk aşamadaki sunumda dünyadan still life örnekleri, konsept geliştirme ve art direction, set arkasından örnekleri kapsayan bir sunum yapacağız. 

2. Adım

İlk sunumda öğrendiklerimiz doğrultusunda herkes kendi konseptini hazırlayacak. Feedback session’da sahneleri nasıl kuracağımızla ilgili beyin fırtınası yapacağız. Materyaller, dokular, renkler üzerinden geri bildirimde bulunarak son kararları vereceğiz. 

3.Adım

Kurguladığımız sahneleri gerçeğe dönüştürme zamanı. 

Etkinliği Paylaş

bottom of page