top of page

Other Kingdom


Other Kingdom; Alman, Amerikan ve Hindistan'ın kültür, tasarım anlayışı ve üretim tekniklerini sentezleyen yeni bir marka.

Tasarımcılar Tino Seubert, Avantika Agarwal ve Jess Fügler tarafından 2015 yılında kurulmuş uluslararası tasarım stüdyosu. Bambaşka bakış açılarından gelen bu üç tasarımcı kültür miraslarını, yeteneklerini Doğu ve Batı estetiğini birleştirerek form ve estetik odaklı avangard ürünler tasarlıyor.

Üç tasarımcının Royal College of Art Design Product bölümünde okurken tanışıp beraber çalışmaya karar vermesiyle başlamış. Stüdyo kurulduktan sonra, tasarım anlayışlarında olduğu gibi yaşadıkları yerler için de sınırları kaldıran üçlünün her bir üyesi farklı ülkelerde yaşıyor ve çalışıyor,görüntülü konuşarak bağlantılarını koruyorlar.

Other Kingdom tasarımlarında, geleneksel el işçiliği ve dijital üretim metodlarını bir arada kullanıyor. Yerli materyalleri kullanmak ve bilinçli bir üretim süreci izlemek en önem verdikleri nokta. Bu sayede de atık üretimini minimum düzeyde tutuyorlar.

İlk defa New York'taki iki sergilerinden sonra Avrupa'da Maison Objet fuarında yeni ürünlerini lanse eden Other Kingdom ev aksesuarı koleksiyonlarını genişletmeye devam ediyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page