top of page

Poilu | BOLD Stüdyo


Bold design; William Boujon ve Julien Benoyoun tarafından Paris’te kurulmuş bir tasarım stüdyosu. 2008’den beri, teknolojik gelişmeler, bilim ve sanattan beslenerek tasarlayan ve üreten BOLD stüdyo, konsept geliştirmeden üretim aşamasına, materyal ve teknolojik gelişmelerden tasarım stratejisine kadar uzanan geniş bir yelpazede çalışıyorlar.

Bold stüdyo, uzun süredir materyal araştırmaları ve 3 boyutlu yazıcıyla yeni teknikler denemelerinın meyvesi olarak Poilu koleksiyonunu tasarladı. Poilu koleksiyonu 3boyutlu yazıcıdan basılmış yüzeyinde saç vari dokulardan oluşan bir vazo serisi. Bold stüdyonun tasarladıkları özel kod sayesinde yüzey baskısı sırasında fazladan, düzenli ve kontrol edilebilir daireler çizen 3b yazıcıları bu yoğun dokuyu oluşturuyor.

Poilu koleksiyonun da matematiksel bir yaklaşımla naturelliği birleştirmeyi hedefleyen Fransız stüdyo baskı yaptıkları organik filamentlerini de kendileri tasarlamış. Baskı materyali olarak filament içinde bambu, ahşap ve hindistan cevizi kullanan stüdyo organik olması dışında bu vazoların form olarakta güçlü ve dikkat çekici olmasını hedeflemişler.

3 boyutlu yazıcı konusunda uzmanlaşan Bold Stüdyo Poilu serisini Miami Aybar galerisi için özel tasarlamış.

www.bold-design.fr

Öne Çıkanlar