top of page

Playground | I - am -Chen


Hong Kong bazlı moda tasarımcısı Zhi Chen, Playground adındaki sonbahar - kış koleksiyonuyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Özel dokuma parçalardan oluşan koleksiyon 'ones to watch' listelerinde yerini alırken MoMA'nın 'Is Fashion Modern?' sergisinde sergilendi.

Mühendislik okuduğu üniversiteyi yarıda bırakıp hayali olan moda tasarımına odaklanan Zhi Chen, çok geçmeden Parsons School of Design’da okuma hakkı kazandı. Daha sonra Londra`ya taşınan tasarımcı London College of Fashion bölümünü dereceyle bitirdi. Mezuniyetinin ardından kendi markası I-am-chen’i kuran Zhi dokuma teknolojileri ve dokumanın modern moda tasarımında yeniden konumlandırılması üzerine çalışmaya başladı.

Renkleri ustaca kullanan tasarımcı I-am-chen markasıyla eğlenceli ve çağdaş kıyafetleri tasarlıyor. Kısa sürede podyumun gözde genç tasarımcılarından biri haline gelen Zhi Chen, MoMA dahil olmak üzere birçok avrupa ve dünyada birçok tanınmış platformda sergilendi.

Yeni koleksiyonunda Alexander Calder’ın yalın, hafif ve mutluluk getirdiğine inandığı sanat eserlerinden ilham almış. Kullanıcının bakış açısını yenileyeceğini düşündüğü bu koleksiyona ‘playground / oyun parkı’ adını vermiş ve tasarım aşamaları da aynı oyun gibi geçmiş.

Güçlü renkler, karmaşık desenler ve dokuları bir araya getirerek yekpare parçalar dokuyan tasarımcı geleneksel olarak yünlü desenlerle tanınan dokumaları yeniden tanımlamış. Playground koleksiyonu yumuşak yüzeyler ve detaylı dokusuyla sanki kumaşın doğal halimi hissiyatı oluşturuyor.

www.i-am-chen.com

Öne Çıkanlar

bottom of page