top of page

Hacking Everyday Objects

Masa lambamız arada söylediklerimizi anlasa ne güzel olurdu. Sarılarak yattığımız oyuncak ayı bizi sabahları dürterek kaldırsa. Dolapta çürümeye terk edilmiş patateslerle bir elektronik davul seti kursak? ATÖLYE yine yaratıcı bir etkinlikle bizi çok heyecanlandırdı. “Hacking Everyday Objects” workshop serisinde günlük hayatta kullandığımız objeler ‘’hack’’lenecek.

15 Mart 2018 - 5 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleşecek, Mertcan Avcı ve Atılım Şahin yönetimindeki 1 aya yayılmış, toplamda 12 saat sürecek çalışmada katılımcılar önce üretim teknolojilerini, kod yazmayı ve temel elektronik devre oluşturmayı öğrenecekler. Sonrasında kendi seçecekeleri objeleri öğrendikleri bilgileri kullanarak hack’leyip dijitalleştirerek alışkın olduğumuzun dışında işlevler tasarlayacaklar.

5 Nisan Perşembe günü Hacklenen ve yeniden tasarlanan ürünlerin sergilenmesiyle tamamlanacak bu workshop serisi katılımcıların, fizikselden digitale geçiş süreci ve ürün geliştirme hakkında bilgi edinmesi, hızlı prototipleme ve temel kod yazılımını öğrenmeleri ve tecrübe edinmelerini hedefliyor.

Kullandığınız ürünleri yeniden bambaşka değerlenireceğiniz bu workshopu kaçırmayın!

Etkinliğe linkten kayıt olabilirsiniz.

Detaylı bilgi için etkinliğe göz atın.

Etiketler:

Öne Çıkanlar

bottom of page