top of page

LIGA Modüler Depolama Serisi

LIGA, kahve masası ve depo alanı özellikleri gösteren modüler bir mobilya serisi. Tasarımcılar Jean François Dingjian ve Pierre Alexandre Cesbron’ ın tasarladığı LIGA serisi aynı zamanda Fransa bazlı genç tasarım stüdyosuna adını vermiş.

Metal kapak ve hazne ögelerinden oluşan bu ürün ortadan tek bir kordonla birleşiyor. Bu kordon aynı zamanda mafsal görevi görerek kapağın açılıp haznenin depo olarak da kullanılmasını sağlıyor. Yüzeyinde yumuşak renk geçişi olan kapaklar ürünün birleşim ve mafsal noktalarına dikkat çekiyor.

Ürünün tasarım sürecinde bağlantı detaylarına odaklanan tasarımcılar tek noktadan basit ve üretimi kolay bir çözüm bulmayı hedeflemişler. Merkezden olan mafsalın depo alanına çoklu ulaşım sağlamasına odaklanan ikili, metal panelleri ortada kauçuk şeritle birleştirerek kordonun haraketini engelleyip dayanıklı bir menteşe sistemi çözmüşler.

Farklı boylarda gelen depolama sistemini lanse eden ikili geliştirdikleri bu sistemi ilerde çeşitli raf ve masa objelerinde de kullanıp ürün gamlarını genişletmeyi planlıyor.

Etiketler:

Öne Çıkanlar

bottom of page