top of page

ATÖLYE Yeni Designer-in-Residence'ını arıyor!

ATÖLYE ve FabLab Lisboa Uluslararası Rezidans Programı için yeni tasarımcısını arıyor.

ATÖLYE tarafından, tasarımcıların fikirlerini gerçeğe dönüştürmek ve tasarım ve üretim süreçlerinde ihtiyaç duydukları kaynakları sağlamak için hazırlanan Designer-in-Residence programı, ikinci edisyonu için bir açık çağrı yapıyor. Seçilecek tasarımcı, ATÖLYE’nin disiplinlerötesi ve inovatif çatısı altında yer alan ve MIT Fab Lab Ağı üyesi olan Prototipleme Lab’de 2 ay süreyle çalışacak. Tasarımcılara, projelerini geliştirmeleri için Prototipleme Lab’e ve ekipmanlara erişim, mentorluk ve iletişim desteği veriliyor. Ayrıca, tasarımcı bu iki aylık süreç boyunca ATÖLYE’nin multidisipliner komünitesinin bir üyesi olma şansı elde edecek.

Her program için farklı bir odak materyalin seçildiği programda, tasarımcıların bu materyali kullanarak proje geliştirmeleri ve tasarım ürünü prototipleri üretmeleri bekleniyor. ATÖLYE, bu program ile yetenekli tasarımcıların farklı materyaller ile ilgili pratik kazanmalarını ve yaparak öğrenme ile birlikte deneyimlerini geliştirmeyi hedefliyor.

İkinci Designer in Residence programının ana materyali Mantar / Cork!

İkinci edisyon için başvurular 13 Nisan’a kadar devam ediyor Programın Mayıs - Haziran 2018 t arihlerinde gerçekleşecek ikinci edisyonu ise ATÖLYE’nin de üyesi olduğu European Creative Hubs Network kapsamında tanıştığımız FabLab Lisboa ortak bir uluslararası rezidans programı olarak düzenleniyor. İkinci edisyonun odak materyali ise ‘mantar’ olarak belirlendi. Program için Portekiz’den bloklar halinde gelecek mantar malzemesinin sponsorluğunu mantar ile çalışmak isteyen genç girişimcileri destekleyen Amorim Cork Ventures üstleniyor.

ATÖLYE ve FabLab Lisboa tarafından seçilecek olan iki tasarımcı, İstanbul ve Lizbon’da aynı anda 2 ay süresince çalışacak. Tasarımcılar, program sonunda prototiplerini ve projelerini ATÖLYE ve FabLab Lisboa’da eş zamanlı yapacakları sergi ve sunum ile kamuyla paylaşacak. Ayrıca bu tasarımlar her iki kurumun da iletişim kanallarında paylaşılacak.

Designer in Residence programını ATÖLYE komunite ve protipleme Lab yöneticisi Atılım Şahin ile konuştuk Podcast 'imizden programın detaylarını öğrenebilirsiniz!

Designer in Residence programı için son başvuru tarihi 13 Nisan 2018. Başvurularınızı özgeçmiş ve portfolyonuzla aşağıdaki linki doldurarak yapabilirsiniz.

Hemen başvurmak için linki tıkla!

Etiketler:

Öne Çıkanlar