top of page

Elger Blitz, İstanbul95 Konuşmaları kapsamında 5 Nisan’da Studio-X’te.

Zorlu’daki çocuk parkının tasarımcısıyla tanışın!

Studio-X’te çocuk ve kent ilişkisi üzerine kurgulanan çalışmalardan bir yenisi de İstanbul95 Konuşmaları. 95 cm, üç yaşında sağlıklı bir çocuğun boyu. Eğer bir şehri 95 cm’den görebiliyor olsaydınız neyi değiştirirdiniz? Kent yöneticilerine, şehir planlamacılara, mimarlara ve yenilikçi girişimcilere bu cesur ve basit soruyu soran İstanbul95, Bernard van Leer Vakfı’nın desteğiyle hayata geçen özgün bir program. İstanbul95, geleceğin tasarımlarına imza atacak genç tasarımcıların algısını ve vizyonunu dönüştürmeyi amaçlıyor.

Şehir ve erken çocukluk ilişkisine odaklanan İstanbul95 Konuşmaları, konunun dünyaca ünlü uzmanlarını İstanbul’a davet ederek, deneyimlerini paylaşmayı hedefliyor. Darrell Hammond’ın ardından İstanbul95 Konuşmaları’nın ikinci konuğu Elger Blitz.

Zorlu Center’ın içinde yer alan çocuk oyun alanının tasarımcısı ve Carve Landscape Architects’in kurucusu Elger Blitz, çocuk oyun alanları konusunda 15 yıllık deneyimiyle haklı bir üne sahip. Disiplinlerarası geçişken üslubuyla ve alışılmışın ötesine geçen fikirleriyle pek çok başarılı projeye imza atan Blitz, bu konuda dünya genelinde pek çok üniversitede misafir öğretim üyeliği de yapıyor.

Studio-X Istanbul : Meclis-i Mebusan Caddesi 35A 34433, Salıpazarı, İstanbul

Etiketler:

Öne Çıkanlar