top of page

Fine Cut | Raw-Edges Design Studio


İsrail asıllı Londra bazlı tasarım ikilisi Raw Edges, Really markasının Circular by design projesi için kolları sıvadı. Usta renk, doku ve form kullanımlarıyla bilinen tasarımcılar geri dönüştürülmüş sert tekstil levhalarla yeni bir mobilya serisi tasarladı.

Raw Edges bu projede, mavi jean atıkları ve beyaz koton katmanları olan mavi sert tekstil levhalarını başlangıç noktası olarak aldı. Konsol ve kahve sehpası tasarlayan tasarımcılar bu tekstil levhalarını üstüste birleştirip katmanladılar ve bu katmanlı levhaları oyarak işlediler. Bu oyma işlemi levhaların dalgalı mavi beyaz desenler oluştumasını sağladı.

Otellerde ve ev yaşamında kullanılan tekstil atıklarının dönüştürülmesiyle oluşturulan bu panellerin birçok sır sakladığını düşünen tasarımcılar. Bu materyali kullanırken tasarımlarında yüzeyin altındaki sırları ortaya çıkarmak istediklerini söylüyorlar.

İşlem sırasında materyalin birbirine karıştığını farkeden tasarımcılar bu sayede mavi ile beyaz arasında yumuşak bir geçiş sağlamayı başardılar.

Milano Tasarım haftası 2018'de ilk defa sergilenecek olan bu koleksiyon Really, Circular by design sergisinde 16 - 22 Nisan tarihleri arasında gezilebilir.

Öne Çıkanlar