top of page

Wallpapering | Dear Human


Dear Human projesi Wallpapering, geri dönüştürülmüş kağıttan el yapımı üretilen, biricik duvar kaplama elemanlarından oluşuyor.

Jasna Sokolovic ve Noel O’Connell ikilisinden oluşan Dear Human; yeni malzeme ve formları keşfetme heyecanıyla üretiyor. Projelerine çoğunlukla endüstriyel atıklar üzerinde denemelerle başlıyorlar. Wallpapering, bu motivasyonla ürettikleri projelerden yalnızca biri; aydınlatma, oturma elemanları veya “Or Something in Between” projelerini betimledikleri üzere “tasarım ve sanat arasındaki belirsiz alana ait formlar” üretiyorlar.

Wallpapering, gündelik hayatta tanık oldukları kağıt tüketimi üzerine düşünmeleriyle şekillenmiş bir proje. Yerel işletmelerden topladıkları kağıtların geri dönüştürülmesiyle malzeme üretiliyor. Böylelikle hafif, akustik açıdan güçlü, kağıt gibi boyama veya üzerine baskı yapmaya uygun. Yapıştırma harcından, çift taraflı bant veya magnete kadar farklı araçlarla ve kolay şekilde uygulanabiliyor. Montreal’daki stüdyolarında her biri el yapımı olarak üretiliyor; bu, her bir parçanın bir diğerinden farklı olması demek.

Tüm bunların yanı sıra malzeme üzerine duyarlı yaklaşımları ve çalışmaları umut ve oldukça ilham verici.

Öne Çıkanlar

bottom of page