BioMarble | Hannah Elisabeth Jones


İngiliz genç tasarımcı Hannah Elisabeth Jones, BioMarble adını verdiği esnek ve doğal bir malzeme üretti. Jones'un Manchester Metropolitan Üniversitesi bitirme projesi olarak geliştirdiği materyal; eşsiz, enteresan bir dokuya sahip ve tamamen atık kağıtlardan üretiliyor.

Okulun son senesini BioMarble üzerine çalışarak geçiren Hannah dayanıklı, estetik ve yüksek kalitede renklerden oluşan bir malzemeye ulaşmayı başarıyor.

Yüzey olarak tasarladığı bu yeni materyal her seferinde farklı dokular oluşturuyor. Levha halinde ürettiği BioMarble'ı geometrik şekillerde kesen tasarımcı, parçaları yapıştırıcı kullanmadan dikerek birleştiriyor; klasik yama ve dikim tekniklerini kullanarak iki ve üç boyutlu yüzeyler elde ediyor.

BioMarble ile bir sene içinde birçok ödül alan tasarımcı, malzemenin potansiyelini ve kullanılabileceği alternatif yüzeyleri araştırmaya devam ediyor. Zemin ve duvar kaplama malzemesi olarak da denemeye başladığı malzemenin akustik özellikleri ve sürdürülebilirliğine odaklanıyor. İlgi çekici görselliğiyle, Hannah'ın renkleri ustaca kullanan ellerinde ilk olarak enstelasyon olarak tasarlanan BioMarble, 2018'in ikinci yarısında New York Materials Library ve Londra Tasarım Haftası'nda sergilenecek.

Etiketler:

Öne Çıkanlar