top of page

Really | Circular by design

Kvadrat markasının yeni projesi Really, Milano Tasarım Haftası 2018’de, yedi tasarımcının ürünlerinden oluşan ilk koleksiyonunu sergileyecek.

Kvadrat’ın davet ettiği Benjamin Hubert, Christien Meindertsma, Claesson Koivisto Rune, Front, Jo Nagasaka, Jonathan Olivares ve Raw-Edges Design Studio, sert tekstil levhalar ve akustik keçe ile Really - Circular by design sergisi için mobilya ve iç mekan aksesuarları tasarladı.

2013 yılında Wickie Meier Engström, Klaus Samsøe ve Ole Smedegaard tarafından kurulan Really, şu anda dünyanın en önemli meselelerinden biri olan atık ve artık konusuna odaklanıyor. Kullanımını doldurmuş tekstilleri yeni materyallere dönüştüren marka; tasarımcıları, mimarları ve endüstriyi, kullandıkları kaynakları yeniden düşünmeye yönlendiriyor. Dairesel ekonomi ve sürdürülebilirliğe odaklanan Really tasarımların bu odakla yapılmasını hedefliyor.

fotografçı, Angela More

Mühendislerle geliştirilen Really’nin sert tekstil levhaları; moda, tekstil endüstrisi ve turizm kanallarından toplanan, ömrünü tamamlamış pamuk ve yün atıklardan üretiliyor. Bu üretim yöntemi herhangi bir boya, yapıştırıcı veya kimyasal madde içermiyor. Ömrünü tamamlamış levhalar, granül haline geri dönüştürüp yeni levha üretiminde kullanılabiliyorlar.

fotografçı, Casper Sejersen

“Bu tasarımlar ilgi uyandıran donanım ve mobilya çözümleri sunduğu gibi aynı zamanda içinde bulunduğumuz zamanın karmaşıklığını ve atıkların çevre üzerindeki etkileri hakkında düşüncemizin değiştiğini bize gösteriyor. Really projesinin amacı, dünyanın büyük bir problemi haline gelen tekstil atıklarından da güzel, enteresan ve yeni ürünler üretilebileceğini göstermek. Aynı zamanda da tamamen döngüsel ekonomiye geçebilmemiz için geri dönüşüm sürecinde gereken ulaşım, toplama ağı ve üretim sürecine dikkat çekebilmek.”

'Circular by design' Küratörü, Jane Withers

fotografçı, Casper Sejersen

Somut ve soyut arasında dengeyi bulmaya çalışan tasarımcılar, zorlayıcı ve ilgi uyandırıcı tasarımlarıyla yeni bir malzeme olan sert tekstil levhaların potansiyelini ve gelecekteki kullanım olanaklarını ortaya çıkarmayı hedeflediler.

Really / Circular by design sergisi 16-22 Nisan tarihleri arasında Via Palermo 1, Brera Design District Milano'da gezilebilir.

Ürün detaylarını ve üretim süreçlerini Really etiketi altında bulabilirsiniz. Koleksiyondan daha fazla ürün hikayesi için tıklayın.

Öne Çıkanlar

bottom of page