top of page

Really | Circular by design

Kvadrat markasının yeni projesi Really, Milano Tasarım Haftası 2018’de, yedi tasarımcının ürünlerinden oluşan ilk koleksiyonunu sergileyecek.

Kvadrat’ın davet ettiği Benjamin Hubert, Christien Meindertsma, Claesson Koivisto Rune, Front, Jo Nagasaka, Jonathan Olivares ve Raw-Edges Design Studio, sert tekstil levhalar ve akustik keçe ile Really - Circular by design sergisi için mobilya ve iç mekan aksesuarları tasarladı.

2013 yılında Wickie Meier Engström, Klaus Samsøe ve Ole Smedegaard tarafından kurulan Really, şu anda dünyanın en önemli meselelerinden biri olan atık ve artık konusuna odaklanıyor. Kullanımını doldurmuş tekstilleri yeni materyallere dönüştüren marka; tasarımcıları, mimarları ve endüstriyi, kullandıkları kaynakları yeniden düşünmeye yönlendiriyor. Dairesel ekonomi ve sürdürülebilirliğe odaklanan Really tasarımların bu odakla yapılmasını hedefliyor.

fotografçı, Angela More

Mühendislerle geliştirilen Really’nin sert tekstil levhaları; moda, tekstil endüstrisi ve turizm kanallarından toplanan, ömrünü tamamlamış pamuk ve yün atıklardan üretiliyor. Bu üretim yöntemi herhangi bir boya, yapıştırıcı veya kimyasal madde içermiyor. Ömrünü tamamlamış levhalar, granül haline geri dönüştürüp yeni levha üretiminde kullanılabiliyorlar.

fotografçı, Casper Sejersen