top of page

Acoustic Fur | Christien Meindertsma


Hollandalı tasarımcı Christien Meindertsma Really'nın organize ettiği Circular by design projesine davet edilen tasarımcılardan biriydi. Akustik keçe panellerin akustik değerine odaklanıp malzemenin sarma özelliğini kullanan tasarımcı alternatif üniteler oluşturdu.

Akustik kürk anlamına gelen Acoustic Fur projesi farklı uzunluktaki akustik keçe öğelerin magnetik duvar kapıdına yapışarak kullanıcının özgürse şekillendirdiği akustik bir panele dönüşüyor. Asılan ünitelerin çokluğu ve yoğunluğu arttıkça akustik değerleri ve etkiside artıyor.

Kuzulardan ilham alan tasarımcı duvarlardaki akustik unitelerin yoğunluk ve boyutlarını kuzuların tıraşlanmış kürklerine benzetiyor.

Really'nin akustik keçe yapma yönteminden etkilenen tasarımcı karşılaştırıldığında normal keçeye göre daha hafif ve sert olduğunu söylüyor. Bu özellikleri magnetin tutuculuğuna ortam sağladığı için keçe üniteler rahatça asılı kalabiliyor.

Tamamen doğal olan ve yapıştırıcı kullanılmayan keçe üniteler magnet çıkartıldıktan sonra %100 geri dönüştürülebiliyor.

Milano Tasarım haftası 2018'de ilk defa sergilenecek olan bu koleksiyon Really, Circular by design sergisinde 16 - 22 Nisan tarihleri arasında gezilebilir.

Öne Çıkanlar