top of page

LAYER, Shift | Benjamin Hubert


Really markasının Milano'da sergileyeceği Circular by design koleksiyonu için Benjamin Hubert, Shift adlı raf serisini tasarladı.

Really'nin tekstil atıklarını geri dönüştürerek oluşturduğu akustik keçe panelleri kullanarak tasarlanan Shift raf normalde statik halde bulunan akustik panelleri hareketli raf sistemine dönüştürüyor.

Shift perakende kullanımı için tasarlanmış modüler, esnek bir depolama sistemi. Statik halden paneller katlanarak depo ve raf alanına dönüşüyor. Çivi veya vida kullanılmadan tasarlanmış raflar yatay ve dikeyde katlanarak birbirini destekleyen yüzeyler haline geliyor. Katlanan kulakçıklar kuvvetli magnetlerle sabitleniyor.

Materyalin yalın detaylarını ve dokusunu ortaya çıkarmak isteyen tasarımcı ince detaylarla zarif çözümler getirmeyi hedeflemiş. Altı aylık bir ürün geliştirme süreciyle onlarca prototiple geliştirilen bu raf sistemi rafine mekanik bir çözüm sunuyor.

Milano Tasarım Haftası 2018'de ilk defa sergilenecek olan bu koleksiyon Really, Circular by design sergisinde 16 - 22 Nisan tarihleri arasında gezilebilir.

Öne Çıkanlar