top of page

Laurie Nouchka


Laurie Nouchka; mimariden ilham alarak ürettiği desenleri markalarla ve bağımsız müşterileriyle kurduğu iş birlikleri sayesinde spor kıyafetlerine, çantalara aktarıyor ve günlük yaşama uyarlıyor. Nouchka, isimlerini şehirlerden alan bir koleksiyon yarattı.

Laurie Nouchka, kendi markasını yaratırken marka kimliğinden çok kendine ve insan vücudunun hareketleriyle kurduğu ilişki üzerine yoğunlaştı. Bir sanatçı olarak sahip olduğu yerin, harekete yoğunlaşmak ve mümkün olduğunca güçlü bir ifade yaratmaktan geçtiğini düşünüyor.

Önceleri şehir dışında yaşayan Nouchka, bunun ona yeterince ilham vermediğini düşünerek Barselona’ya taşındı. Bu markanın temellerini ise böylece Barselona’nın büyüleyici yapısı ve Gaudi’nin eserleri oluşturdu. Çağımızda insanların sürekli seyahat ettiğini ve yaşadıkları yerleri kolaylıkla değiştirebildiğini düşünürsek konser salonları, müze gibi gündelik yaşam mekanları buluşma noktaları haline geliyor; insanların ortak zevklerini ve değerlerini paylaştığı yerleri oluşturuyor ve birer ilham kaynağı haline geliyorlar.

Nouchka aynı zamanda yoga dersleri veriyor. Bu etkinliklerin fiziksel gelişimin yanı sıra, kendi benliğimizi bulmaya yardımcı olduğunu düşünüyor ve markasında bu izlenimi yaratmak istiyor. Koleksiyonlarının tamamı Londra’da üretiliyor ve desenleri orada basılıyor, üretimde geri dönüşüme uygun malzemeler kullanılıyor.

wall and wall” isimli bir proje geliştiren tasarımcı, organizasyonlarla toplumu sanat çatısı altında birleştirmeyi amaçlamakta. Bu proje dış mekan duvarlarında, ilan panolarında ve iç mekanlarda yer almış. Camden Council ve Victoria and Albert Müzesi’nin de halka açık alanlarda kalıcı duvar yerleştirmeleri projeye dahil edilmiş. Her bir eser, görsel ve işitsel bağlamda ait olduğu çevreye dair bir hikaye anlatıyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page