top of page

Open Sky | Phillip K. Smith + COS


Her sene yeni bir tasarımcıyla çalışılan ve merakla beklenen, COS markasının Milano Tasarım Haftası enstalasyonu bu sene Phillip K. Smith ile gerçekleşiyor.

Önceki senelerde Nendo ve Studio Swine gibi ünlü stüdyoların tasarladığı, çok konuşulan enstelasyonlara ev sahipliği yapan COS markası bu sene için Phillip K. Smith’e davet gönderdi.

Phillip K. Smith’in COS için hazırladığı ‘Open Sky’ isimli büyük ölçekli heykeli, Milano’nun ünlü noktalarından Palazzo Isimbardi‘de yerini aldı. Yansıtıcı yüzeylerden oluşan bu enstalasyon, misafirleri şehri başka bir boyuttan deneyimlemeye davet ediyor.

Milano Tasarım Haftası kapsamında sergilenen iş, tarihi iç bahçeye yeni bir açıyla gökyüzünü taşıyor. Ark şeklinde yerleştirilmiş açılı aynalar ışığı ve renkleri farklı açılardan yansıtıyor.

İşlerinde yansıyan ve sürekli değişen ışık ile renklerden ilham aldığını söyleyen tasarımcı, COS markası için yaptığı bu çalışmada; seçilen tarihi iç bahçenin ona bu mimariyi bir daha çerçeveleme ve Milano’nun gökyüzünü başka açılardan sunma imkanı verdiğini söylüyor.