top of page

The Super Fake Collection | Bethan Laura Wood + cc-tapis


Ünlü tasarımcılarla her sene yeni koleksiyonlar çıkartan cc-tapis markası Milano Tasarım Haftası için RAVE, RAVE, RAVE, TRIP TO THE HYPER CRAFT adını verdiği sergisinde, tasarımcı Bethnal Laura Wood'un The Super Fake koleksiyonunu sergiliyor.

"Süper sahte" anlamına gelen 'The Super Fake' isimli halı koleksiyonu, insan yapımı 'doğal' objelerden ilham alıyor. Koleksiyonun her biri farklı bir kaya formunu oluşturan desenleri, organik maddelerin oluşturduğu tortular ve basınç altında sıkışan materyalleri illüstre ediyor.

Renkli giyim tarzı ve yoğun desenlere düşkünlüğüyle bilinen İngiliz tasarımcı Bethan Laura Wood, bu koleksiyon için kayaları referans alıp bunu, instagram ve snapchat'in hızlı, sahte ve yoğun görselliğiyle sentezliyor; iki boyutlu imajları üç boyutlu dokulara dönüştürüyor.

Bethan Laura Wood ile birlikte Patricia Urquiola ve Ludovica+Roberto Palomba'nın da tasarımlarının sergilendiği RAVE, RAVE, RAVE, TRIP TO THE HYPER CRAFT sergisi, Piazza Santo Stefano'da 17-22 Nisan tarihleri arasında gezilebilir.

Öne Çıkanlar

bottom of page