envisions | wood in progress

04/25/2018

Envisions, tasarım sürecinde araştırma ve deneyimlemenin gücüne inanan, farklı disiplinlerden gelen yirmi tasarımcının yer aldığı bir ekip. Çıkış noktaları ise, final ürün ile tasarım süreci arasındaki sınırı kaldırıp, son ürünü değil tasarım sürecini vurgulamak.

 

Aukle Fleur Janssen

 

Hali hazırda kullanılan üretim yöntemlerini birer araştırma konusu olarak gören envisions, tesadüfen karşılaşacakları her aşamanın bir potansiyel taşıdığına inanıyor ve bu potansiyelden besleniyorlar.

 

 Elvis Wesley

 

Envisions, İspanyol ahşap üretim firması Finsa ile iş birliği kurarak, bu süreçten beslenme deneyimini endüstriyel bir boyuta taşıdı. Bu üretim sürecinin iki farklı boyutu var, envisions öncesinde olduğu gibi bu projede de final ürünü tasarım sürecinin en önemli parçası olarak görmüyor.

 

 

Önceden el yapımı olan ve sürecin altını çizen ürünler, bu ortaklıkla envisions’ın renkli ahşap örnekleri ve Finsa’nın güçlü üretim metodları ile birleşiyor. Sonuçta tasarımcı ile endüstri arasındaki bağın önemini vurgularken, kalitenin bir amaç değil, araç, daha önemlisi bir süreç olduğunu söylüyor.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Öne Çıkanlar

Please reload