top of page

Yahşiworkshops #42 / Katılım Çağrısı

15-30 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleşecek 'Kamusal Oyun Alanlarına Yönelik Çocuk-Merkezli Tasarım' atölyesi için son başvuru tarihi 15 Mayıs!

"Yahşibey Tasarım Çalışmaları 2006’dan bu yana her yıl Dikili’de gerçekleşmektedir. Her biri 15 gün süren bu tasarım çalışmalarında, alanında üstün başarı gösteren yerli ve yabancı 10 tasarım öğrencisi ortak bir tema üzerinde bir araya gelerek çalışma fırsatı bulmaktadır. Bu sene düzenlenecek 42. tasarım çalışmasının teması “kamusal oyun alanları” olarak belirlenmiştir.

Oyun, farklı mekân ve zamanlarda yaşayan çocukların deneyimlediği çok kültürlü bir olgudur. Oyun, çocukların fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkı sağlar ve dünyayı keşfetmelerine yardımcı olur. Bu çalışmada, oyunun Ege’de yer alan bir köyün kamusal alanlarında nasıl deneyimlendiğini keşfedip, sosyal ve mekânsal etkileşimleri nasıl kuvvetlendirebileceğine odaklanacaklar.

Çalışmada, görsel iletişim, endüstri, etkileşim, mimarlık gibi farklı tasarım alanlarından öğrenciler yer alacaktır. Farklı uzmanlık alanlarına sahip yürütücüler tarafından gerçekleştirilecek bu çalışmaya katılan öğrenciler, çocuk-merkezli tasarım yöntemlerini öğrenip kullanarak oyun kavramını farklı bir bakış açısından değerlendireceklerdir."

Gökçe Elif Baykal, Cansu Oranç, Doğa Çorlu ve Maarten Van Mechelen yürütücülüğünde gerçekleşecek bu atölyeye katılmak için son tarih 15 Mayıs. Katılım için tıklayın.

Öne Çıkanlar

bottom of page