Rotonda | Uniqka


Derideki çok yönlülük, hareket ve kıvrım özelliklerinden ilham alan Rotonda, derinin eşsiz niteliklerine vurgu yapan bir masaüstü objesi.

Deri malzemesini ana materyali olarak kullanıp el yapımı ürünler tasarlayan ve üreten Uniqka markası yerli ve yabancı birçok tasarımcıyla çalışıyor. Doğal derinin potansiyeline ve formuna odaklanan Uniqka yeni ürünü Rotonda'yı geçen hafta lanse etti.

CARA \ DAVIDE tarafından Uniqka markası için tasarlanan Rotonda, derinin niteliğini ve yapısallığını vurguluyor. Strüktürünü derinin tek kıvrımından alan Rotonda yakın tasarımı ile tek dikişle kuvvetli ve dirençli hale gelmiş. Deri üzerinde uygulanan minimal dokunuş ile oluşan form, malzemenin eşsiz karakterinin altını çiziyor. Doğal deriyi, bakır tonlarıyla birleştiren bu seri üst ve alt saklama alanları sunuyor.

CARA \ DAVIDE, Cara Judd (Güney Afrika) ve Davide Gramatica (İtalya)'nın kurduğu Milano bazlı bir tasarım stüdyosu. IED Milano ürün tasarımı bölümünden mezun olan ikili, tasarım kariyerlerinin başında yerel zanaatkarlardan, endüstriyel üreticilere kadar birçok farklı alanda çalışarak deneyim kazandılar. 2016 yılında kendi tasarım stüdyolarını kuran tasarımcılar,ürün tasarımı, sergi kürasyonu ve kreatif danışmanlık alanlarında çalışıyorlar.

Cara ve Davide ile 2017 yılında Milano Tasarım Haftası’nda tanışan Uniqka’nın kurucuları Kerem ve Merve, beraber çalışmaya karar vermişler. Tasarımcı portfolyosunu genişleten Uniqka markası, beraber çalıştıkları ve yakın zamanda lanse edecekleri yeni tasarımcı işbirliklerinin de müjdesini veriyor.

Öne Çıkanlar