Istanbul Design Collective | New York Design Week

Dokuz tasarım stüdyosunun bir araya geldiği Istanbul Design Collective, yaratıcı işlerini New York Tasarım Haftası'nda sergileyecek!

Begüm Cana Özgür-Lotus Rug

Koray Duman ve Füsun Eczacıbaşı’nın küratörleri olduğu organizasyon, Felekşan Onar iş birliğiyle kurgulanıyor. Sergi; Autoban, Begüm Cana Özgür, FEYZ Studio, Fy-Shan Glass Studio, Gordon Tiles, Linens, Merve Karaman, Mucs Studio ve Santimetre’nin tasarladığı, İstanbul’un çağdaş yaşam ve tasarım anlayışını yansıtan işlerden oluşuyor.

Merve Kahraman -Pontiac Hexagon Ayna

Kolektif; İstanbul tasarım sahnesindeki çeşitliliği gösteren, küçük ölçekli ve bağımsız stüdyoların seramik, cam, tekstil, ahşap ve metal işlerini sergileyecek. Tasarımların ortak karakterinin, tarihi yüzyıllar öncesine dayanan ustalarla kurulan iş birliği süreci olduğu söylenebilir. Gelenekten ilham alan İstanbul'un çağdaş tasarımcıları, nesiller boyunca elleriyle üretim yapan zanaatkarlarla yakın ve sıkı bir şekilde çalışıyorlar. Modern ve geleneksel tasarım arasındaki bu organik diyalog, İstanbul tasarım sahnesine dinamik bir karakter kazandırıyor.

Autoban-Sini Stool

Çağdaş Türk tasarımcılarını bir araya getiren bu sergi, yere özgü üretim tekniklerini ön planda tutarken global tasarım vizyonunun da altını çiziyor.

NYCxDesign etkinliğinin popüler lokasyonlarından Wanted Design'da sergilenecek bu koleksiyon 19-23 Mayıs tarihlerinde gezilebilir.

Koleksiyondaki ürünleri görmek için galeriye göz atın.

Öne Çıkanlar