top of page

iF DESIGN AWARD | 700DCC

iF DESIGN AWARD 2019 Lansmanı & Türkiye Yeni Temsili Ofisi 700DCC ile Birlikte Gerçekleşti. Uluslararası Tasarım Zirvesi'ndeki yenilikler iF DESIGN AWARD CEO’su Ralph Wiegmann ev sahipliğinde 14 Mayıs`da Soho House’da tanıtıldı.

Almanya’dan gelen iF Design Award Ceo’su Ralph Wiegmann ev sahipliğinde, iF ödülüne başvuru yapan, takip eden firmalar, tasarımcılar ve mimarlar Soho House’da buluştu. Etkinlik kapsamında iF Design Award 2019 yeni dönem içeriklerinin tanıtımı gerçekleşti. Etkinliğe katılan tasarımcılar arasında tasarımcı Defne Koz, Serhan Gürkan, Mimar Şebnem Buhara, ETMK Başkanı Sertaç Ersayın, Lunapark Tasarım Kurucuları Bertan Berk & Murat Tamgüç ve tasarım endüstrisinden bir çok markanın mimarları, tasarım ve ArGe yöneticileri katıldı.

Ralph Wiegmann sunumunda; Almanya’nın Hamburg şehirinde bulunan tasarım merkezi ve sergi alanın sonrasında Çin’de bulunan Chengdu şehrinde Haziran’da açılacak olan iF Tasarım Merkezinden ödül kazanan firmaların ve tasarımcıların nasıl faydalanabileceği hakkında bilgi verdi. Türkiye’den iF ödülü alan ve yeni başvuru yapmak isteyenlerin daha etkili iF DESIGN AWARD hizmetlerinden yararlanması ve uluslararası iş birlik fırsatlarının yaratılması için iF DESIGN AWARD TÜRKİYE temsili ofisinde bulunan Sinem Kocayaş ve Cihan Sirolu’nun aktif olarak çalışmalar yürüteceği konusunda bilgi verdi.

iF DESIGN AWARD Türkiye ofisi 700DCC (Design Communication Consultancy) kurucuları Sinem Kocayaş ve Cihan Sirolu 2019 başvuru yeni dönem planları hakkında; “Türkiye’den endüstriyel tasarımları, mimari projeleri, konsept ve ArGe çalışmaları ile başvuru yapılmasını teşvik ederek, Türk yaratıcı endüstrisinin ihracatına katma değer artışı yaratmayı hedefliyoruz. Türk tasarım ve inovasyon yatırımlarının devletin teşvik programları ile iF DESIGN AWARD’un Avrupa ve Asya’daki merkezlerindeki sergi ve tasarım merkezleri ile Türk Tasarım Sanayisinin global görünürlüklerinden faydalanabilecekleri fırsatları yaratmaları için gerekli görüşmeleri başlattık.” dediler.

iF Design Award yeni başvurularının erken dönem kayıtlar faydalarından 29 Haziran 2018 tarihine kadar yararlanılmaktadır, son başvuru tarihi 19 Ekim 2018 tarihi olarak belirlenmiştir.

65 yıllık uluslararası tasarım yarışması olan iF DESIGN AWARDS hakkında detaylı bilgi edinmek için ifturkey@ifdesign.de email adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Etiketler:

Öne Çıkanlar