top of page

Umberto Garcìa | Varjo

Umberto Garcia, kariyerinin başlangıcından beri ışığa ve aydınlatma tasarımına karşı büyük ilgi duyuyor. Her projesinin temelindeki amaç, sadece başka bir ürünü tasarlamak değil, eşsiz deneyimler yaratmak için temayı derinlemesine araştırmak.

Fince'de "gölge" anlamına gelen "varjo", sıkılmış bir tel ile bağlı altı askıya alınmış halkadan oluşan bir diziden oluşuyor. Aradaki dört halka hareket edebilecek şekilde tasarlanmış. Her halka, lambanın tüm konfigürasyonunu değiştirerek yukarı veya aşağı veya eğilebiliyor.

Gölge, ışığı yumuşak bir şekilde geçiren beyaz ve hassas bir tekstil aracılığıyla oluşuyor. Led kaynağı, tekstil şeritlerini aydınlatarak ve yarı saydam halkaların parlamasını sağlayarak, yukarı doğru yöneliyor. Aydınlatmanın her noktası aynı şekilde ışık alırken, malzemesi ışığı yumuşak bir şekilde emmek ve yansıtmak için seçilmiş.

Abajuru oluşturan elastik şeritlerden süzülen ışık, duvara yansıyarak ilgi çekici desenler yaratıyor. Kullanıcı, halkaları hareket ettirerek ne kadar ışığın geçeceğini ve ne kadarının engelleneceğini, odadaki ışık ve gölge dengesini kurmayı seçebiliyor.

Bu sayede Varjo, elastik hareketi ve değişebilen formuyla eğlenceli bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page