Xeamül Workshop Serisi Başlıyor!

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde Dilek Öztürk ve Fitnat Cimşit Koş yürütücülüğünde gerçekleştirilen ‘Human and Built Environment’ dersi kapsamında School of Form işbirliği ile Poznan`da Xeamül Workshop serisi başlıyor. Son başvuru 24 Haziran 2018!

2-6 Temmuz 2018 tarihleri arasında School of Form, Polonyanin Poznan kentinde gerçekleşecek atölye çalışmasında, alternatif tasarım arayüzleri için bir sözlük tasarlanacak ve sergilenecek.

Çalıştayın tartışma konuları: duyarlı davranışlar, hareketlerin ve kentsel etkinin inovasyonu. Her öğrenci için fiziksel, doğal, sosyal ve çevresel sorunları deneyerek yeni bir görsel dil bilgisine aktarılır. Bu görsel dil bilgisi, her ilişkinin bir eylem olarak hareket ettiği, temsili olmayan temsili bir zeminde tartışılmaktadır. Bu sorular, her öğrenciyi, kelime ve görselleri sıfırdan bir araya getirerek, beklenmedik tasarım özetleriyle ilgili bir sözlüğü yaratmaya yönlendirir.

Üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, ürün tasarımı, kentsel tasarım ve peyzaj mimarlığı bölümlerinden öğrenciler ve yeni mezunlar, 24 Haziran 2018’e kadar info@sof.edu.pl mail adresine portfolyolarını göndererek atölyeye başvurabilir.

Projenin detayları için tıklayın!

Etiketler:

Öne Çıkanlar