top of page

Sophie Smallhorn | COS

Sophie Smallhorn’un COS ile tasarladığı enstalasyon, Sophie’nin Component Cubes adlı projesinin 3 boyutlu versiyonu. Tasarımcının renkli enstalasyonu Londra, Kopenhag, Seul, Hong Kong ve Los Angeles’deki COS mağazalarında sergileniyor.

Sophie COS mağazaları için hazırladığı bu özel üç boyutlu seride renk ve geometrilere odaklanmış. Serideki parçalara bakıldığında çok net olmayan bir denge algısı var, bu da her an devrilme eğiliminde gibi hissettiriyor. Bu serideki her enstalasyon, bulunduğu yerle ilişki kurarak ve oraya özgü olarak tasarlanmış.

Sophie'nin tasarımlarına bakıldığında renk, hacim ve ölçü dengesi oldukça ilgi çekici. Sophie, renkleri taşıyacak bir araç inşa ettiğini düşünerek çalışıyor ve formu, boşlukları ve oranları renk seçimlerine göre düzenliyor.

Deneyim ve oyun, tasarımcının işlerini şekillendiren iki ana faktör. Enstalasyonlarını inşa etmeden önce birçok farklı model ve kolaj ile senaryosunu şekillendiriyor. Renk seçimlerinin tamamen iç güdüsel olduğunu söyleyen Sophie, günün her anının renkler için bir ilham kaynağı olduğunu düşünüyor.