top of page

Nourish | Will Fazackerley

Will Fazackerley, Royal College of Art Innovation Design Engineering programı kapsamında tasarladığı Nourish adlı seri ile yeme deneyimine odaklanmayı ve yemekten alınan hazzı vurgulamayı amaçlıyor.

Nourish, iki parçadan oluşan bir set: yiyecekleri yalayarak yemeye yönlendiren bir çift ürün ile çorba gibi sıvı yiyecekleri içmek için tasarlanmış bir kase. Bu set, geleneksel yemek setlerinden farklı olarak eğlenceli bir tavırla yemek yeme eyleminin tadına varılmasını amaçlıyor.

Slurp isimli bu kase, yuvarlak bir gövdeden ve ağız için küçük bir açıklıktan oluşuyor. Slurp, bilinçli bir şekilde ağır ve tabanı zemine oturmayacak şekilde tasarlanmış. Böylece kullanıcı kaseyi masadan kaldıracak ve yemeye odaklanacak.

Setin ikinci ürünü Lick, rissotto ve dondurma gibi sıvı formdaki yiyecekler için özel olarak tasarlanmış. Keyifle yenilen bir yemeğin ardından kaşığı yalamak, tabağı sıyırmak gibi eylemlerden ilham alınarak tasarlanan Lick, bu davranışı duygusal olarak teşvik etmeyi amaçlıyor.

Hazzın yemekteki rolünü ön plana çıkarmak ve sosyal beklentinin önündeki engelleri yıkarak bize mümkün olduğunca zevkli, keyifli ve suçluluktan yoksun bir yeme deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page