top of page

Fixlts | Chris Lefteri Design

Fixlts dünyanın ilk biyolojik olarak tamamen çözünebilen ve 60 °C suda yumuşayarak şekil verilebilen plastik çubuğu. Yeniden kullanılabilen bu plastik çubuklar kullanıcıları var olan ürünlerdeki sorunları çözmeye teşvik etmek ve ürünlerin ömrünü uzatmak için tasarlanmış.

Bozulan ya da kırılan ürünlerin atılması yerine kullanılmaya devam edilmesini destekleyen Chris Lefteri, fixlts’i tasarlarken çevre üzerinde olumlu bir etki yaratabilmeyi amaçlıyor. Bozulan ya da kırılan ürünlerin atılması yerine kullanılmaya devam edilmesini destekleyen Chris Lefteri, fixlts’i tasarlarken çevre üzerinde olumlu bir etki yaratabilmeyi amaçlıyor.

Chris Lifteri, 2000 yılında plastikler üzerine yazdığı kitabı için araştırma yaparken bu materyali keşfetti. Sürdürülebilirlik konusuna farklı bir bakış açısıyla yaklaşmak gerektiğine inandığı için ürünleri yeniden kullanmayı eğlenceli bir hale getiriyor.

fixlts, plastiklerin ortalama erime sıcaklığından çok daha düşük sıcaklıkta eriyor.Tekrar tekrar eriyip şekil alabildiği için birden fazla senaryoda kullanılabiliyor. Kullanımı ise oldukça kolay: