top of page

Oddball

Müzik aleti çalabiliyor musunuz? Peki ya müzik aleti çalmak top sektirmek kadar kolay olsaydı?

Yakın zamanda tasarımcıların müzik aletlerini yeniden düşünüp tasarladıklarını görüyoruz. Teknolojinin gelişmesiyle öğrenilmesi emek isteyen müzik aletlerinin yerini Roli markasının org tasarımı gibi birçok alternatif almaya başladı. Apple ve Uber gibi birçok teknoloji şirketiyle çalışan tasarımcılar Nathan Webb ve Pasquale Totaro Oddball’u tasarladı.

Royal College of Art mezunu tasarımcılar, mezun olduktan sonra bir araya gelerek Oddball’u tasarladılar. Müziğin evrensel olarak sevildiğini fakat günümüzde sadece on kişiden birinin müzik aleti çalabildiğini söyleyen tasarımcılar, müzik aleti çalmanın artık bir lüks olduğunu düşünüyor. Müzik yapmayı kolaylaştıracak bir ürün tasarlamak isteyen ikili Oddball’u geliştirdiler.

‘Koca bir bateri setini bir topun içine sığdırdığınızı düşünün… işte Oddball tam olarak bu.’

Oddball bir perküsyon aleti gibi çalışıyor. Ritim tutmayı kolay, eğlenceli ve yaratıcı hale getiriyor.Telefonunuza bağlı bu müzik aleti çıkardığınız ritimleri telefon hoparlöründen size geri iletiyor.

Herhangi bir yüzeyden sektirdiğinizde Oddball’un merkezindeki sensörler çalışarak telefonunuzdaki uygulamaya ritimleri yollamaya başlıyor. Basıncı algılayan sensörler sayesinde Oddball’u sert ya da yavaş fırlatmanıza göre ritmin yüksekliği değişiyor.

Oddball uygulaması sayesinde herhangi bir sesin ritmini tutabiliyor ve herhangi bir şarkıya eşlik edebiliyorsunuz. Oddball müzik yapmayı kolaylaştıran bir araç olarak tasarlanmış, ritimlerin nasıl, nerede oluşturulacağı ise kullanıcının hayal gücüne bırakılmış.

Oddball için Kickstarter kampanyası yayında! Kampanyaya destek olarak projenin hayata geçmesine yardımcı olabilir ve ilk üretilen Oddball'lardan birine sahip olabilirsiniz.

www.oddballing.com

SaveSaveSave

Öne Çıkanlar

bottom of page