top of page

Sobreiro Collection | Humberto and Fernando Campana

Brezilyalı tasarım ikilisi Humberto ve Fernando Campana, neredeyse tamamen mantardan yapılmış bir koltuk ve üç dolaptan oluşan bir mobilya koleksiyonu yarattı.

Sobreiro Koleksiyonu'ndaki parçalar bir tasarım malzemesi olarak mantarın çok yönlü, çekici ve sürdürülebilir olan potansiyelini ortaya çıkarmak için yaratıldı. Bu koleksiyon, doğal ve işlenmemiş materyalleri kullanmalarıyla tanınan Campana kardeşlerin mantarla çalıştığı ilk projeleri. Geçmişte işlerinde deri, palmiye yaprakları ve hatta balık derisi kullandılar.

Mantar, ekolojik olmasının yanında hafifliğiyle de cazip hale geliyor. Yapısı, uygulama çeşitliliği, yalıtım özelliği ile potansiyeli oldukça yüksek bir malzeme.

Tamamen sürdürülebilir olan mantarın kendine ait doğal bir rengi var. Tekli koltuk ve üç dolap kahverenginin farklı tonlarında birer renge sahip. Dolaplardan birinde dalga benzeri bir doku bulunurken, diğerinde çakıl taşlarını anımsatan bir doku var.

Koltuklar tek başına doğal mantardan yapılırken, dolaplardan biri mantar ve kilin birleşiminden yapılmış. Malzemelerin birlikte nasıl çalıştıklarını da ilginç bulan ikili, ananastan elde edilen deri üzerine çalışıyor.

Benzer projelere göz atmak için tıkla!

Öne Çıkanlar

bottom of page