top of page

Volcanic Rock Collection | Piamundo

Piamundo’nun volkanik kayaları kullanarak tasarladığı koleksiyonda guacamole ve tortilla gibi geleneksel Meksika lezzetleri için kaseler yer alıyor.

Volcanic Rock Collection isimli seri Meksika’nın Puebla eyaletinden elde edilen volkanik taşlardan yapılıyor ve farklı boyutlarda ev aksesuarlarını da içeriyor. Kathrin Schmidiger Torres tarafından kurulan Piamundo, ülke çapındaki zanaatkârlarla çalışan tasarımcı ve stüdyolarla iş birliği kurdu. Kaseler Ayres çatısı altında Joana Valdez tarafından, ev aksesuarları koleksiyonu ise ATA ile Victor Medina tarafından tasarlandı.

Ayres’in ürünlerin biri dairesel formda ve köşeli bir kulp ile tutulan bir kase. Meyve tabağı ya da Meksika’nın avokadolu popüler sosu guacamole için tasarlanmış. Basit ve fayda odaklı bu ürünler Meksika’da yer etmiş eski İspanyol kültüründen ilham alıyor. Serideki diğer iki kase daha geniş ve her ikisinin de yukarıdan aşağı doğru inen açılı profilleri var.

Kaselerden biri Karayip Cevizi'nden yapılmış bir kapağa sahip. Ahşap kapak tortillaların sıcak kalmasına yardımcı oluyor.

Ürünlerden bir diğeri ise yine meyve tabağı ya da sukulentlerin yetiştirilebileceği bir ev aksesuarı. Tabana doğru genişliyor ve dikey çıkıntılar oluşturuyor.

Medina tarafından tasarlanan mumluklar ise kar amacı gütmeyen bir kuruluş için üretildi. Üst üste yerleştirilmiş iki bloktan oluşuyor. Geometrik formu çağdaş ve modern bir görünüm sunarken kullanıcılar tarafından eklenen mum üçüncü bir katman oluşturuyor.

Volkanik kaya kullanımı özellikle Güney ve Orta Amerika'da oldukça yaygın ve bu malzeme kolay şekillendirilebiliyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page