top of page

Origami Wrap | Ilovehandles

Portland merkezli tasarım stüdyosu Ilovehandles, kağıt hediye paketlerini doğrudan atık olmaktan kurtarmak ve bunu önlemek adına ambalaj kağıdını origami figürlerine dönüştüren bir ambalaj tasarladı.

Turna kuşu, köpek, zambak, kurbağa ve balık figürüne dönüştürülebilen bu ambalaj kağıdı, alıcıya altı farklı tasarımdan birini nasıl seçeceklerini öğreten diyagramlar ile basıldı.

Bir hediye açıldığında, kağıt doğrudan çöpe atılmak yerine geometrik çizgiler boyunca katlanarak bir origami figürüne dönüştürülebiliyor.

Ilovehandles kurucusu Richard Moore, “İnsanları hayal kırıklığına uğratmadan origami figürlerini tamamlayabilmelerini sağlamak için kalıpları test ederek çok zaman harcadık.” diyor.

“Talimatlar tasarımdır. Ek talimatlar yok, ancak ürün hakkında hiçbir şey bilmeyen insanlarla test ettik ve kavramları anladıklarından, problemsiz bir şekilde origami yapabileceklerinden emin olduk.”

Ilovehandles tasarım stüdyosu, Origami Wrap ambalaj kağıdının eğlenceli olduğu fikrinin yanı sıra, bunun savurganlık olduğunu düşünüyor. Bu yüzden Ilovehandles tasarımcıları daha uygun fiyatlı ve iyi görünen bir çözüm bulmaya çalıştı. Tasarımcılar sonraki Origami Wrap üretimleri için kağıdın sürdürülebilirliğini arttırmak adına geri dönüşümlü kağıtlardan üretim yapacaklarını açıkladı.

Öne Çıkanlar

bottom of page