top of page

A Human | Simon Huck

Kıyafet değiştirir gibi vücudunuzu değiştirmek ister miydiniz?

Fütüristik moda deri altına yerleştiren implantları olabilir mi? İnteraktif sergi “A Human” ın yaratıcısı Simon Huck, koleksiyonunu 5 Eylül’de New York’ta ziyaretçileriyle buluşturuyor. Deneysel konseptli koleksiyon, tasarım ve teknoloji kullanarak gerçeklik ve fantezi arasındaki çizgiyi bulanıklaştırmaya çalışıyor. Koleksiyon vücuda modifikasyon tanımlamak için tasarlanırken, toplumun kendini ifade etme tanımları hakkında sorular soruyor.

Bu fütüristik dünyaya girerken, sandaletlerinizi helezonik implant topukluya ya da sizin için yaratımış implantlara tercih edeceksiniz. Kulağa biraz ürkütücü gelse de Huck’un amacı bu seçenekleri pozitif etki bırakacak hale getirmek.

“Geleceği düşündüğünüzde, akılda karanlık distopik imgeler belirir. Ütopik bir dünya yaratmak istemedim, ama optimistik en azından nötr bir dünya yaratmak istedim. Geleceğe bakış olarak, futuristik moda ve kendini yansıtma tarzını kullanmak istedik” diyor Simon Huck.

Ziyaretçiler sergi alanında biyolojik topukları satın alabilir ve neon aydınlatmalı deneme odalarında boyundan büyüyebilen neon ışıklı dalgalı waist ve kristal fırfırlı yakalar gibi vücut modifikasyonları yapabilirler. Huck A human sergi için tasarımcı Nicola Formichetti ve makyaj sanatçısı Isamaya FFrench ile iş birliği yapıyor. A human 5 Eylül'den itibaren, hafta boyunca New York Mercer Caddesi no:48’de sergilenecek.

Etiketler:

Öne Çıkanlar

bottom of page