top of page

Flying Carpet Mardin Music Festival


Her Yerde Sanat Derneği, Sirkhane tarafından ve Mardin Müzesi işbirliğiyle organize edilen Uçan Halı Müzik Festivali, tüm dünyadan performans sanatçıları ve müzisyenlerin katılımıyla, 9-15 Eylül arasında Mardin'de gerçekleşecek. Farklı disiplinlerden sanatçıların düzenleyeceği atölyeler ve etkinliklerin yer alacağı festivalimiz, 9 Eylül'de, Mardin Müzesi'ndeki Açılış Konseri ile başlıyor!

İranlı-Amerikalı bir besteci ve Sirkhane'nin Müzik Direktörü olan Sahba Aminikia'nın kürasyonunu üstlendiği Uçan Halı Müzik Festivali, dünyanın her yerinden sanatçılara ve vizyonerlere ev sahipliği yapıyor; Sirkhane merkezlerinde eğitim ve çalışmalar sürerken, dünya çapındaki festival sanatçıları ve müzisyenler, Mardin'in büyülü atmosferinde renkli bir festival yaratmak ve çocuklara interaktif bir deneyim sunmak için süreç boyunca çalışarak atölyeler ve Mardin'in farklı bölgelerinde yer alacak performanslar ürettiler.

Mardin Müzesi'nde 9 Eylül saat 19:00'da gerçekleşecek Açılış Konseri ile başlayacak festival, 15 Eylül 17:00'da Mitanni Kültür Merkezi Nusaybin'deki Kapanış Konseri ile sona erecek. Festival programı ve sanatçılarla ilgili detaylı bilgi, Uçan Halı'nın Facebook sayfasında!

Sirkhane merkezlerindeki müzik çalışmalarında şekillenen bir proje olan Uçan Halı'nın, önümüzdeki yıllarda müzik toplulukları ve orkestralarıyla, Mardin kırsalına, müziğe, müziğin farklı kültürleri ve geçmişleri birleştiren gücüne en çok ihtiyaç duyulan bölgelere ulaşarak çocuklara, kendilerini ifade etmeleri yolunda uyumlu ve barışcıl yöntemler sunarak onları kendi seslerini bulma ve anlatılarını oluşturma yönünde güçlendirebilmesinin hayalini kuruyoruz.

Sirkhane gönüllülerimiz arasında yerinizi alın !

Sirkhane, çatışma bölgelerinde performans sergileyecek ve eğitim verecek yetenekli, büyük kalpli sirk sanatçılarını arıyor. Müzisyenleri, palyaçoları, kukla sanatçılarını ve sirk disiplininin her alanından eğitmenleri aramıza katılmaya davet ediyoruz! Bilgi ve başvuru için; volunteer@sirkhane.org

Sirkhane desteklerinizi bekliyor!

Çocukların mutlu ve sağlıklı bir çocukluk dönemi geçirmeleri, doğuştan hakları olan neşeye kavuşmaları ve savaşın onların üzerindeki izlerinin silinmesi için çalışıyoruz. Dünyayı çocuklar için daha iyi bir yer haline getirmek için sesimizi duyurmamıza yardımcı olarak onların hayatında önemli bir rol oynayabilir ve bağışta bulunarak bizi destekleyebilirsiniz!

Destek için: https://www.mightycause.com/story/Fcf2018

www.heryerdesanat.org

Flying Carpet Youtube Videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=5gqWszWaMA4

Etiketler: