top of page

Cocktail | Hanna Anonen


Finlandiyalı tasarımcı Hanna Anonen, kendini ürün , desen ve mekan tasarımcısı olarak tanımlıyor. Hepimizin tasarımın farklı kollarından beslendiğimiz ve değişik ölçeklerde çalıştığımız bu dönemde ne yaptığını tek bir kelime ile tanımlamak zor. Strüktürel işlerden ilham alan Hanna, şaşırtıcı ve göz alıcı ürünlerden hoşlanıyor. Bunun yansımasını tasarımlarında da gördüğümüz Hannah’nın işleri eğlenceli, rengarenk ve temiz formlar içeriyor.

‘Tasarımcı olarak ellerimle üretmeyi seviyorum. Tasarladığım bütün ürünleri bizzat kendim üretip, yeni bu süreçte yeni şeyler keşfetmeyi seviyorum. Kendimi görsel olarak etkileyici ve kullanışlı ürünler tasarlamaya yönlendiriyorum.’

`Cocktail` ahşap aydınlatma serisi tatil günlerini anımsatan rengarenk kokteyllerden ilham alınarak tasarlanmış. Renk eşlemelerini ustaca gerçekleştiren Hanna, rüzgar çanını andıran hareketli ahşap çubuklarla göz alıcı ve eğlenceli aydınlatma üniteleri tasarlamış. Değişik boyut ve renkteki ahşap çubukların birleştirilmesiyle elde üretilen Cocktail aydınlatma serisi farklı boyut ve renk kombinasyonlarında üretiliyor.

Hanna Anonen Cocktail koleksiyonunu, Londra tasarım haftası kapsamında 20-23 Eylül tarihleri arasında Finlandiya pavyonunda Nordic Happiness Hotel sergisinde ürünlerini sergileyecek.

Öne Çıkanlar