top of page

SÁAS | Chloé Durán Stone


Chloé Durán Stone, İngiltere bazlı Meksikalı bir ürün tasarımcısı. İki bambaşka kültürü tecrübe etmiş tasarımcı işlerine bu çok yönlülüğü yansıtmaya çalışıyor. Deneyimlere odaklanan tasarımcı renk, form ve ışıkla oynayarak mekanın ve alanların dilini değiştiriyor. RADO STAR PRIZE UK 2018 yarışmasında finalist olan tasarımcı SÁAS koleksiyonunu Londra Tasarım haftasında Design Junction’da sergileyecek.

Chloé’nin hedefi bir mekana beklenmedik, eğlenceli ürünler ekleyerek geliştirip karakter kazandırmak. Multi-kültürel bir evde büyüyen tasarımcı birbirine kontrast olan Meksika ve İngiliz kültürlerinin sentezleme imkanı bulmuş. SÁAS ürününde de kendi geçmişinin yansımaları olan form, renk ve ışık oyunları gözlemleniyor.

SÁAS renkli ve transparan bir raf sistemi. Tasarımcı bu üründe fonksiyonel amacının yanı sıra mekanın havasını değiştirecek bir ünite tasarlamak istemiş. Heykelsi, soyut formu ve ışık yansımalarından oluşan renkli gölgesiyle eğlenceli, merak uyandıran bir ürün tasarlayan Chloé’nin amacı duyulara hitap ederek mekanların deneyimlerini değiştirebilmek.

Yerleri değişebilen akrilik paneller modüler raf sisteminin farklı formlarda kurulmasını sağlıyor. Günün değişik saatlerinde ışığın geldiği açıya göre panellerin yansıttıkları renkler ürün etrafında bir aura yaratıyorlar.Bu sayesinde SÁAS’ın içinde bulunduğu mekanın ve anın yansıması olduğunu söylüyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page