top of page

Responsive Furniture | Christian Hammer Juhl & Jade Chan

Design Academy Eindhoven mezunları Christian Hammer Juhl ve Jade Chan, insanların değişen gereksinimlerine cevap veren bir dizi mobilya ürünü yarattı. Tasarımcılar London Design Fair 2018'in bir parçası olarak, bir sehpa, kanepe, sandalye ve taburenin bulunduğu koleksiyona Responsive Furniture ismini verdi.

Her bir mobilya, kullanıcının değişkenlik gösteren ihtiyaçlarına cevap verebilmek üzere tasarlandı: askı sayısı arttırılabilen bir vestiyer ve yer kazanmak için orjinal boyutunun %10’una kadar küçülen bir kanepe gibi.

Christian ve Jade günlük hayatta kullanılan nesneleri değişen ihtiyaçlarımıza göre adapte etmeyi ve onlara karakterler atamayı amaçlıyor.

Koleksiyondaki ilk ürün lacivert tabanlı siyah bir askılık. Askılığın üst kısmındaki beyaz küre ihtiyaç duyulduğunda ikiye ayrılıyor ve askı sayısı arttırılabiliyor. Serideki bir başka ürün ise yarım küre şeklindeki sehpa. Sehpanın merkezinden yükselen ekstra yüzey, depolama alanını arttırıyor.

Çevremizle ve bizi çevreleyen objelerle kurduğumuz ilişkiyi anlamayı ve incelemeyi amaçlayan ikili, Responsive Furniture serisininin birlikte yaşadığımız objelere daha dikkatli bakmamızı sağladığını söylüyor.

Koleksiyondaki üç ürün, kanepe sandalye ve tabure, poliüretan sünger ve metal yaylardan oluşuyor. Vakumlandıklarında orijinal hacimlerinin %10'u azalıyor. Ahşap ve metal strüktürler kullanılmadığı için kolayca taşınabiliyor ve depolanabiliyor. Tasarım sırasında çocuk oyuncaklarından ilham aldıkları için bu seri de eğlenceli bir karaktere sahip.

Öne Çıkanlar