top of page

Urban Shapes | Nort Studio

Belçikalı tasarım ofisi Nortstudio'nun tasarladığı renkli ve modüler tabureler birbirlerine metal bir grid aracılığıyla bağlanıyor.

Antwerp'deki stüdyonun kurucuları Jef De Brabander ve Kathleen Opdenacker, bu geometrik formlar için inşaat sitelerinden ilham almış.

Bankın ayaklarını oluşturan üç renkli tabure blokların üst üste yerleştirildiği çocuk oyuncaklarını andırıyor: turuncu bir küp, mavi bir silindir ve bir kenarı kıvrımlı pembe bir küp. Parçaların her biri inşaat sitelerinde bulunan endüstriyel borulardan kirişlere kadar farklı objeleri anımsatıyor.

Bu bloklar ızgara şeklinde turuncu bir parça ile birbirlerine bağlanıyor ve iç içe geçiyor. Bu materyalleri ve formları kendi bağlamlarından çıkarıp bambaşka bir kurgu içinde kullanarak özel bir seri yaratıyorlar. Bank birden fazla parçadan oluştuğu için bu parçalar ayrılabiliyor ve yerleri değiştirilerek kullanılabiliyor.

Suya dayanıklı alüminyum versiyonu ise dış mekanlarda kullanılabilir. Kamusal alanlarda kullanılabileceği gibi özel alanlarda da kullanılabilir.

Öne Çıkanlar

bottom of page