top of page

Toyi Kickstarter'da desteğinizi bekliyor!


Toyi, oyunun iyileştirici gücünü kullanarak çocuklara problem çözme, duygularını ifade etme gibi temel bilgi ve becerileri kazandırmak; hayal gücü ve yaratıcılıkları gelişmiş, üretken ve özgüvenli bireyler olmalarını sağlamak için oyuncak kitleri tasarlıyor.

ATÖLYE'nin kurucu ortağı olduğu Elif Atmaca'nın tasarladığı bir sosyal girişim olan Toyi ile her çocuk bir oyuncak tasarımcısı! Tekerlek, ayak, göz, eklem, çubuk, esnek halka ve eklem parçalarından oluşan kit ile 6 yaş ve üstü çocuklar, etraflarında bulunan her türlü nesneyi istedikleri oyuncaklara dönüştürüyor. Bu sayede bir su şişesi rokete; eski bir kutu trene veya bir kozalak sevimli bir yaratığa dönüşebiliyor.

Toyi ile çocuklar ister kendi başlarına ister arkadaşlarıyla birlikte kendi oyuncaklarını tasarlıyor, etraflarındaki nesneleri diledikleri oyuncaklara çevirip yaratıcılıklarını geliştirebiliyor ve hayallerini gerçekleştirebiliyorlar. Oyunun uzmanının çocuklar olduğunu söyleyen Toyi ekibi çocukların hem fiziksel hem sosyal çevreleriyle ve kendi iç dünyalarıyla etkileşime girmelerini sağlayan bir oyun kiti hazırlamış.

Toyi bu kit ile beraber sadece çocukların büyüdükleri zaman yaratıcılıklarını kaybetmemesini değil, problem çözümü ve inovatif düşünce gibi 21. yüzyılın gerektirdiği yetenekleri bu kit sayesinde geliştirmesini hedefliyor. Çocukların yaratıcılıklarını destekleyen bu oyuncaklar onları aynı zamanda etraftaki materyalleri yeniden tasarlamaya, atık ve artıkları yeniden kullanmaya ve geri dönüştürme alışkanlığı kazanmaya teşvik ediyor.

Toyi şimdi Kickstarter'da!

Toyi'yi desteklemek ve bu keşfetmek için tıklayın!

Öne Çıkanlar

bottom of page