top of page

Hammam | Otura Design


Otura Design Paşabahçe mağazaları için yepyeni bir koleksiyon hazırladı. Hammam adını verdiği koleksiyon Paşabahçe mağazalarının ilk banyo serisi. Mermer göbek taşından ilham alan koleksiyon Banyolara modern bir çizgiyle pratik çözümler sunuyor. Otura Design kurucusu ve tasarımcısı Rihanne Koens Türk kültüründen esinlenerek günlük ritüelleri yeniden tasarlıyor. Istanbul bazlı tasarımcı tasarımlarında batı ve doğu kültürlerini sentezliyor.

Bardak seti, fırçalık ve sabunluktan oluşan Hammam serisi mermerlerl camı bir arada kullanılıyor. Cam bardaklar birçok görevi üstleniyor. Su bardağı, kısa süreli diş fırçalık yada banyonuz için saklama alanı olarak kullanılabilir. Yalın geometride tasarlanan set ıslak ve kuru bölgeleri keskin bir şekilde ayırmanızı sağlıyor.

Sabunun yapışmadığı temizlenmesi kolay bir sabunluk tasarlamayı hedefleyen tasarımcı özel formuyla Hammam sabunluğu tasarlamış. Yüksek bir geometri tasarlayan Rihanne, atık su alanları planlayıp uzun yüksek bir taşıyıcı tasarlayarak sabunu kolay kavrama imkanı sağlamış.

Diş fırçası içinde ayrı bir ünite tasarlayan Rihanne kısa silindir deliklerde fırça ve macunu dengelemeyi hedeflemiş. Akıllıca minimal bir çözüm sunan bu ünite geometrisiyle fazla öğeye gerek kalmadan diş fırçasına saklama alanı yaratıyor.

Paşabahçe Mağazaları ile yeni üretime alınan Hammam serisi mağazalarda yerini aldı.