top of page

Nada Debs I Marquetry Mania Koleksiyonu

Nada Debs yeni koleksiyonu olan Marquetry Mania ile geleneksel el sanatını modern yorumlamasıyla karşımıza çıkıyor. Lübnan’lı tasarımcı olan Nada Debs, Japonya’da büyüdü ve Amerika’da Rhode Island School of Design’da tasarım okudu. Sonrasında birçok şehirde yaşayıp seyahat ederek farklı kültürler arasındaki bağı ve dengeyi bulmak istedi. Geleneksel olanı malzeme ve renk seçimleriyle günümüze aktaran, geçmişle geleceği nasıl dengede tutacağımızı başarılı olarak yansıtan tasarımcılardan olan Debs, her zaman el işçiliğine önem verdiğini gösteren koleksiyonlar ile karşımıza çıkıyor.

Marquetry Mania el yapımı olarak Lübnan’da üretiliyor ve tüm koleksiyon renkli, modern dokunuşlarıyla geleneksel el işi kakma tekniğini bir arada kullanarak hayata geçiriliyor. Kakma şeritleri yontulmuş tahtaya gömerek birleştikten sonra mat lake ile kaplanarak tamamlanıyor.

Ev aksesuarları ve mobilya parçalarından oluşan koleksiyon, renk kombinasyonları, kalın şekiller, yansıtılmış yüzeyler, yuvarlak biçimli doğrusal formları yan yana getiren özellikler taşıyor. Koleksiyonda yemek masası, orta sehpa, konsol, ayna, masa lambası yanı sıra tepsiler ve kaseler gibi çeşitli ev aksesuarlarından oluşmaktadır.

Geçen yıl Debs, Milano Tasarım Haftası boyunca Rossana Orlandi Galerisinde çalışmalarının bir koleksiyonunu sergileyerek Orta Doğu’dan katılan ilk tasarımcı oldu. Ayrıca Lübnanlı tasarımcı ziyaretçilerinin hem tasarımlarını hem de çalışma ortamlarını daha iyi deneyimlemelerini sağlamak için Beyrut'taki showroom'unu stüdyo alanıyla birleştirmeye karar verdi. Böylelikle ziyaretçilerine önem verdiği el işçiliğini daha iyi bir şekilde yansıtacağına inanıyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page