Akustik Panel Serisi | Baux & Form Us With Love

BAUX & Form Us With Love tamamen doğal malzemelerden üretilmiş doğaya dost 9 adet akustik panel serisini Stockholm Mobilya Fuarında sundu.

İsveçli tasarım stüdyosu Form Us With Love ile birlikte geliştirilen paneller, mükemmel akustik ortamı yaratmaya yardımcı olan origami katlama tekniğinden ilham alıyor.

BAUX ekibi Royal Institute of Technology ile birlikte 25 yılı aşkın araştırmanın sonucunda geri dönüştürülmüş İsveç çamı ve ladin ağaçlarının selüloz liflerinden geliştirilen materyalden üretilen paneller, güçlü, su geçirmez ve hafif. Panellerin arka kısmında ses dalgalarının arka yüzeydeki altıgen kanallara girmesine ve sıkışmasına olanak sağlayan nano delikli bir yüzey bulunuyor. Bu yüzeyi uygularken uçak ve uzay gemilerinde de kullanılan malzemeyi minimum düzeyde kullanmaya yardımcı teknolojiler kullanılmış.

Boya yerine buğday kepeği ile renklendirilen paneller, hiç bir kimyasal kullanılmadan tamamen doğaya dost biçimde tasarlandı.

Şirketin CEO'su Fredrik Franzon

“İklim değişikliği, çevre kirliliği ve aşırı tüketicilik karşısında, bir sektör olarak artık oynadığımız kısmı görmezden gelemeyiz.

Tasarım ve prototipleme geleceğimiz için yeterli değil. Bugün sürdürülebilir bir gelecek yaratmamız gerekiyor. BAUX akustik paneller serisi bu vizyona olan bağlılığımızın bir sonucudur. Çim köklerini ateşe dayanıklılığı, nilüfer çiçeklerinin su geçirmezliği gibi doğanın kendi karakteristik özelliklerini anladığımızda, devrim niteliğinde bir şey geliştireceğimizi biliyorduk.” diyerek sürdürülebilir geleceğe verdikleri önemi belirtiyor.

Öne Çıkanlar