top of page

RGB | Stefan Diez


Bu hafta renk konuşuyoruz. Tabi renklerden bahsederken Stefan Diez’in bu sene Burgbad için tasarladığı RGB serisinden bahsetmeden olmaz. Transparan yüzey ve renklerle oynayan bu geometrik kütleler banyo mobilyası olarak tasarlanmış. RGB serisi ışık, gölge ve yansımalarla çevresinde 4. bir boyut yaratıyor.

RGB serisi banyo mobilyalarına basit ve temiz tasarımıyla inovatif bir çözüm getiriyor. Darbeye dayanıklı cam panellerden oluşan bu seri özel birleşim detaylarıyla duvar profillerine bağlanıyor. Bütün profiller ve bağlantı parçaları Diez’in tasarım stüdyosu tarafından tasarlanan bu ürün, basit kıvrımlarla kitlenen profillerden oluşuyor.

Az sayida parçanın bir araya gelmesinden oluşan bu tasarım yassı paketlerde demonte olarak paketleniyor. Duvara yatay geçme profille ana arka parça bağlandıktan sonra geri kalan yüzeyler ve kapak monte ediliyor. Akıllıca çözülen bağlantı detayları Diez Stüdyo’nun tasarım ve mühendisliği ne kadar iyi sentezlediğinin güçlü bir örneği.

Renkleri güçlü kullanan adından anlaşıldığı gibi ana parlak renklerden oluşan bu seri odaya vuran ışıktan etkilenerek çevresine adeta bir aura yayıyor. İçine bişi yerleştirmeye kıyamayacağınız bir ürün diyebiliriz.

Öne Çıkanlar

bottom of page