The Colors of Motion | Charlie Clark


En sevdiğiniz filmi bir renklerle tanımlasanız nasıl olurdu? Charlie Clark tarafından tasarlanan ‘The Colors of Motion’ projesi film karelerinin renk değerlerini hesaplayıp bunu renklerden oluşan bir zaman çizelgesine çeviriyor. En sevdiğiniz filmin tamamını abstrakt bir postere çevirebiliyorsunuz.

Bizim gibi renk severseniz bu projeye sizde aşık olacaksınız. Websitesinde seçtiğiniz filmin üzerine tıklayınca renklerin derinlemesine inebiliyor ve o rengin hangi kareden geldiğini görebiliyorsunuz. Filmleri özel ve orjinal posterlere dönüştüren Charlie Clark’ın bu projesinden bir parçayı sizde thecolorsofmotion.com sitesinde alabilirsiniz.

Kurduğu algorithmada her filmi analiz edebilen Charlie, özel çekim filmleride analiz edebiliyor. 2015 yılında başlayan proje Webby ödülüne layık görülmüş. Yoğun istek üzerine de yakın zamanda satışa sunulmaya başlanmış.

Hatıraları ve görsel deneyimi renkle tanımlayan enteresan bir proje… Sevdiğiniz filmin posterine göz atmak için thecolorsofmotion.com adresine göz atmayı ihmal etmeyin!

Öne Çıkanlar