top of page

The 10 Flat Bottle Case | Garçon Wines

İngiliz şirket Garçon Wines, taşımacılığın maliyetini ve karbon salınımını azaltan yeni bir şarap paketi tasarladı.

Yassı şarap şişeleri üreten firma, on şişe taşımaya uygun bir çanta tasarladı. The 10 Flat Bottle Case, sekiz şişeyi dikey olarak, iki şişeyi yassı şişelerin etrafında kalan boşluğa yatay olarak gelecek şekilde taşımak için tasarlandı.

Garçon Wines, bunun boş hava boşluklarını neredeyse tamamen ortadan kaldırdığını söylüyor; çünkü şirket, tasarım sürecinin başından itibaren nakliyeyi düşünerek, şişelerin yüksekliğinin ve genişliğinin birbirine uymasını sağladı.

Navarro, “Mevcut şarap nakliyeleri gereksiz yere pahalı lojistik, aşırı paketleme, boşa harcanan kaynaklar ve karbon ayak izi ile sonuçlanıyor.Kaynakların daha verimli olması gerektiği bu çağda, aşırı ambalaj kullanımı sürdürülemez. Ayrıca iklim değişikliğine karşı önlem almak, varoluşsal bir gereklilik haline geldi.” diyor.

İngiltere Ambalaj Ödülü ve Dünya İçecek İnovasyonu Ödülü de dahil olmak üzere birçok tasarım ödülü alan ve Sürdürülebilirlik Ödülleri'nde finalist olan yassı şişeler ise geri dönüştürülmüş plastikten üretiliyor ve standart 750 mililitre sıvı tutuyor.

Garçon Wines, karton kutu ambalaj şirketi DS Smith ile ortaklaşa kurulmuş. The 10 Flat Bottle Case, çevresel faydaların yanı sıra, depolama ve nakliye maliyetlerini azaltıyor. Şarap yalnızca küçük bir nakliye ve taşıma alanı olmasına rağmen, Navarro, tasarımın tüketicilerin hayal gücünü yakaladığı için alışılmadık bir etkiye sahip olabileceğini söylüyor.

Öne Çıkanlar