top of page

Açık Çağrı: Designer-in-Residence


ATÖLYE, inovasyon ve yaratıcılığı harmanlayarak yenilikçi tasarımları hayata geçirdiği “Designer-in-Residence” programının üçüncü edisyonu “ Giyilebilir Teknolojiler " için açık çağrı yapıyor. Programa son başvuru tarihi 12 Nisan Cuma.

İlk iki edisyonunda sünger ve mantar gibi malzemler kullanarak materyal odaklı temalar altında Eli Bensusan ve Bilge Nur Saltık'ı ağırlayan “Designer-in-Residence” programı, Nisan ayında 3. tasarımcısını ağırlayacak.

Türkiye'nin önce gelen yaratıcı platformlarından biri olan ATÖLYE, nesnelerin internetine, cihazların akıllanma yolculuklarına ve insan bedeniyle olan etkileşimlerine derinlemesine inerek, multidisipliner bir yaklaşımla giyilebilir teknolojileri bir adım öteye götürecek tasarımcıları iki aylık bir keşif sürecine davet ediyor.

"Programın 3. edisyonunda, bu kez belirlenen tema ile birkaç kuşak öncesine kadar bilimkurgu öğresi sayılan ancak büyük bir ivmeyle çağın teknolojisi ve günlük hayatlarımızın bir parçası hâline gelmiş “giyilebilir teknolojileri” geliştirmeye alan açıyoruz."

“Designer-in-Residence” programı seçtiği katılımcıya 2 ay boyunca ATÖLYE komünite üyeliği, Prototipleme Lab ve ekipman kullanımı, ulusal ve uluslararası kanallarda iletişim desteği, sergi imkanı ve mentörlük fırsatları sunuyor.Programa, 18 yaşın üzerindeki tüm disiplinlerden tasarımcılar katılabilir.

Türkiye'nin nadir tasarım odaklı rezidans programlarından biri olan ATÖLYE “Designer-in-Residence” programına başvurmak için tıklayın!

Öne Çıkanlar

bottom of page