top of page

Paul Ketz I Marshmallow Tabure


Paul Ketz, İstanbul'da bulunan ve oyunun değerine ve gücüne inanan bir Alman ürün tasarımcısı. Paul’un eşsiz bakış açısı ve deneysel yaklaşımı nesneler üzerinde büyük bir macera etkisi yaratıyor. Uygulamanın ötesine geçen şeylerden ilham alan Paul, dünyanın ciddi olması için sıkıcı olmak zorunda olmadığına inanıyor.

Eğer bulutların üstünde oturmayı istiyorsanız Paul Ketz’in Marshmallow Taburesi size bunu hissettiren en iyi tabure olabilir. Plastiklerin esnekliğini sağlamak için kullanılan bir tür kimyasal olan ftalat'ı içermeyen tabure, UV ışınlarına dayanıklı olan poliüretan köpük ve ayakları için çelik kullanılıyor. Taburenin yumuşak oturağı kalıpsız olarak yapılıyor ve onu destekleyen çelik tel çerçevenin etrafında genişletiliyor. Poliüretan köpüğünün doğasında olan genişleme ile her bir parça eşsiz ve lezzetli bir Marshmallow’a dönüşüyor. Paul Ketz, Sugarpink (mavi/pembe), Mint (beyaz/yeşil), Tennislove (krom/sarı), Feverred (kırmızı / kırmızı), Plum (mor / sarı), Cococlassic (beyaz, krom), Fetishblack (siyah /siyah), Licorice (gri / siyah) adı altında sekiz renk çeşiti sunuyor.

Paul, Hollanda Tasarım Haftası ve İstanbul Tasarım Bienali'nde yer alan aynı zamanda tasarım ve sürdürülebilirlik hakkında Alman televizyon ve radyolarında öne çıkan bir konuşmacı olarak da karşımıza çıkıyor.

Öne Çıkanlar

bottom of page