top of page

Objects Nomades | Louis Vuitton

Louis Vuitton, Atelier Biagetti ve Zanellato / Bortottoo işbirliğiyle Objets nomades koleksiyonuna eklediği yeni parçaları, geçtiğimiz günlerde Milano Tasarım Haftasında sergiledi.

İtalyan ikilileri tasarımlarını üretmek için bir zanaatkar ile birlikte çalıştı.

Hareket ve seyahat etmekten ilham alan Atelier Biagetti tasarımcıları, Anemona ismini verdikleri cam üstlü, dalga formlu yemek masası yarattı. Geniş aileleri, arkadaşları bir araya getiren büyük bir masa hayal eden ikili, bu domestik sembolü ve özgürlüğün özü diye tanımladıkları denizi Anemona’da bir araya getiriyor.

İtalyan ikili Zanellato / Bortotto, koleksiyon için üç bölümden oluşan dokuma parça Mandala’yı tasarladı.Tasarımcılarının, renk ve zanaat patlaması olarak tanımladığı hipnotik Mandala, Louis Vuitton’ın klasik tarzından ve geometrik mandalaların ışıltılı güzelliğinden esinlenmiş.Örgülü Louis Vuitton deri, Carrara mermer tabanına monte edilmiş üç metal çember üzerine sıkıca gerilerek, atmosferik bir alan yaratıyor.

Daha önce de koleksiyon için tasarım yapan Campana Brothers, koleksiyona yeni tasarladıkları Bulbo koltuk ile kullanıcılara sarı tropik bir çiçek tarafından sarmalanma deneyimi yaşatıyor.

Marvel Wanders koleksiyon için dört yeni obje tasarladı. Ahşap çıtaların kafes yapıyı oluşturduğu Diamond koltuk serisi, geleneksel Venedik fenerlerinden esinlenilmiş lamba Venezia ve deri kayışlarla çevrili Murano camından yapılmış vazo Diamond Vase.

2012'de oluşturulan Objet Nomades koleksiyonu tasarımcıları yaratıcı ve işlevsel mobilyalar ve nesneler hayal etmeye davet ediyor. Fransız şirket her yıl yeni isimlerle çalışıyor. Koleksiyonda toplamda 40 parçaya bulunuyor.