top of page

Sony I Milano Tasarım Haftası 2019


Milano Tasarım Haftası için en çok ilgi çekenlerden biri de Sony’nin Affinity In Autonomy: A Positive Future With Artificial Intelligence Sergisiydi. Sony, “robotlar hayatta olduklarını hissedecek kadar evrim geçirdiklerinde, o zaman insanlar kendilerine karşı bir yakınlık hissetmeye başlayacak” diyor.

2019 tarihli Milano tasarım haftasında, teknoloji markasının sürükleyici sergisi, ziyaretçilerin robotiği deneyimlemelerini ve etkileşime girmelerini amaçlıyor. “Özerkliğe yakınlık” başlığı altında, robotik ile kendimiz arasında duygusal bağlar yaratarak teknolojinin yaşam tarzımızı nasıl zenginleştirebileceğini araştırıyor ve bizlere sunuyor.

1961'de kendi şirket içi yaratıcı stüdyosunu kurmasından bu yana, Sony'nin tasarımcıları daha önce hiç yapılmamış olanı yapmaya odaklandılar. Yaratıcılık ve teknolojinin gücü ile dünyayı duygularla doldurup, fonksiyonel değerleri ürün ve hizmetleriyle deneyimlere dönüştürmeyi amaçlıyorlar. “Algısal deneyim projelerinin” bir parçası olarak, bu yenilikler eğlenceyi mümkün kılarak yeni bir yarın için zenginleştirilmiş bir yaşam tarzı yaratmak istiyorlar. Milano Tasarım Haftası boyunca Via Savona 56/A’da sergilenen ürünler Sony'nin gelecek teknolojilerine ve teknolojinin hayatımızdaki yerine yeni bir yourm katıyor.

Öne Çıkanlar